מונטנגרו היא חלום של מקום לטיולי ג'יפים. הארץ שהוכרזה כ"ארץ האקולוגית הראשונה בעולם" מציעה דרכי עפר ודרכים צדדיות בין הרים נישאים, פיורדים, קניונים מהעמוקים באירופה, יערות וכפרים ציוריים. ארץ קטנה בעלת נופים מדהימים שמשתנים ממקום למקום. הטיול בן 8 ימים ו7 לילות.

לחופי הים האדריאטי, בשוליים הדרום מערביים של הרי הבלקן,  ממוקמת מונטנגרו.  ארבע שמורות טבע,  האלפים הדינרים המזדקרים מהים, ערים העתיקות ומהיפות של הים האדריאטי ,נהרות עמוקים, טיפוס במעלה הכבישים המתפתלים מן החוף דרך ההרים אל הרמות בשיפוליהם הצפוניים, כל אלו יוצרים במונטנגרו  חוויה  שונה מכל מה שהכרתם.

מונטנגרו, מדינה זעירה, בשטח ובאוכלוסייה ( קמ"ר13,500, 650,000 נפש), צעירה (2006).  בין הריה ועמקי נהרותיה אוכלוסייה מעניינת, ייחודית, עקשנית, גאה ואמיצה אשר מעולם לא התירה לכובשים מן החוץ לפלוש לתחומה. מיעוט תעשיה, מיעוט אוכלוסייה ושמירה על מקורות תעסוקה מסורתיים שמרו את נופיה צלולים, ללא זהום אויר ומים. אנו מזמינים אתכם להצטרף לחוויה בלתי נשכחת בנופים עוצרי נשימה, במפגשים עם אנשים צנועים גאים ואצילים, עם מטבח אותנטי, מונטנגרו בגובה העיניים.

מסלול הטיול

יום 1

טיבת ומפרץ קוטור

טיסת בוקר היוצאת מתל אביב לטיווט (Tivat) שנמצאת על מפרץ קוטור Boka Kotorska  . אחד המפרצים היפים בעולם. נתחיל בנסיעה סביב למפרץ, נעצור במספר נקודות תצפית. נגיע לעיר קוטור, עיר מתקופת ימי הביניים, מוקפת חומה מרשימה בה נטייל בסמטאות ונכיר מקרוב את ארמונות המשפחות הוונציאניות. נטפס במעלה רכס האלפים הדינרים ונגיע אל נייגושי (Njegusi) בה נערוך הפסקה לארוחה מקומית טיפוסית. תושבי הכפר ידועים באירופה ובארצות הבלקן בייצור הגבינה ועישון הפרשוטו. וגם נטעם מן המוצרים. משם אל תצפית אחר הצהרים מפסגת הר לובצ'ן. שם קבור המנהיג החשוב ביותר בדברי ימי מונטנגרו, הלא הוא פטר נייגוש. נמשיך דרך הבירה ההיסטורית של מונטנגרו צטינייה, לפודגוריצה הבירה ללינה. בערב סיור לילי ברגל בעיר העתיקה, במדרחוב ולגשרי נהר מורצ'ה. לינה במלון סיטי (CITY).

יום 2

מפודגוריצה לז'אבליאק דרך קניונים ואגמים- ג'יפים

לאחר ארוחת הבוקר נפגוש את הרכבים נחתום עליהם ונצא לדרך. נעלה בציר הררי לכיוון צפון מזרח, נהיגת שטח לאורך קניון הקומרניצה  אל מול נופים גיאולוגים עוצרי נשימה. נמשיך לכיוון אגם פיווה ומשם בדרך שטח לז'אבליאק שלמרגלות שמורת הדורמיטור.

יום 3

שמורת דורמיטור. ג'יפים

ביום זה נחשף אל הנופים הדרמטיים ביותר במונטנגרו, בשמורת הטבע ההררית דורמיטור Dormitor השמורה מכילה הרים, יערות, אגמים ועמקים, עשרות נחלים, מפלי מים ומעיינות.  מז'אבליאק נעלה לסיור של יום שלם ברכס ונופיו. נחצה את קניון סושיצה הפראי נעצור בבית שהיה המפקדה של טיטו נשמע על האופנסיבה החמישית של הפרטיזנים, אולי נקודת המפנה במלחמת העולם השניה בבלקן.  שם בדרכנו נצפה אל הקניון העמוק של נהר טרה, נחצה אוכפים ומעברי הרים בגובה שמעל ל2,000 מ'. נצפה אל אגמים תכולים ונגלוש למורדותיו המערביים של הר דורמיטור בה נצפה בתופעות הטבע הייחודיות: פרוטש וסדלו. בטרסה נשוב לזאבליאק ללון ולסעוד ארוחת ערב. מלון גורסקי אוצ'י. Gorski Oc'i.

יום 4

יום של אקשן בנהר הטרה. - ג'יפים ורפטינג

ניפרד מז'אבליאק ונעלה לרכס הסיניאבינה (sinjavina) המרהיב שהוא למעשה רמה גבוה שנעה סביב 1500-1900 מטרים. נעבור בדרך שטח מרהיבה בין כפרי קיץ שחלקם נטושים בפריחה ססגונית ומיוחדת במינה. נעצור לקפה בשטח באגם הנסתר ומשם נרד בסרפנטינות אינסופיות אל קניון הטרה.   נלווה את נהר הטרה בדרך נופית לאורכו, נעבור לאורך הקירות הזקופים של הנהר היוצר את הקניון העמוק ביותר באירופה. מצוקי ענק של מאות מטרים ניצבים זקופים משני עבריו. נגיע אל גשר הטרה המרשים. ומכאן אל חוויית השיא של היום, הרפטינג על הטרה. שייט באורך של 14 ק"מ, הרפתקה אמתית, במימיו השוצפים של הנהר. לאחר ארוחת צהרים נחזור לאורך נהר הטרה ונסע לעיירת הסקי קולאשין בה נתמקם במלון מפנק ל3  הלילות הבאים.

יום 5

שמורת ביוגרדסקה גורה – ג'יפים.

יום מרהיב לפנינו  בנופיה המקסימים של שמורת ביוגדסקה גורה, קולשין, ואגם ביוגראד. נחצה את הרכס בג'יפים בדרכים אתגריות, נצלול אל יער עתיק של עצי אשור ואדר, מעיינות מפכים. רועים ועדריהם על פסגות ההרים, נתארח בבתי המקומיים לארוחת צהרים. נטייל ברגל מסביב לאגם ביוגראד הקסום בהליכה נינוחה של כשעה. חזרה לקולשין נסיים את היום בבר המקומי במדרחוב של קולאשין.

יום 6

הרי קומובי ובקתות בהרים- ג'יפים.

לאחר ארוחת הבוקר נעלה בציר יפיפייה לאחד הרכסים היפים ביותר בבלקן הוא רכס הקומובי המפורסם במבנה הגיאולוגי הייחודי שלו בשתי הכיפות הנישאות שבו שמגיעות מעל 2000 מטרים. נעצור להליכה רגלית בין הסחלבים הפורחים ומשם נרד בשטח דרומה לכיוון אגם פלאב. נבקר באזור גוסנייה העשיר במים נבקר בתחנות הקמח שעדיין עובדות על מים ונצא להליכה קצרה באזור מרהיב של מפלים ואגמים. לקראת שעות אחה"צ המוקדמות נחזור ללילה שלישי  במלון המפנק שלנו בקולאשין .

יום 7

אגם סקדאר ונסיעה לבודווה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום ג'יפים אחרון וייחודי בהרפתקה שלנו, נעלה לאורך היובלים של נהר הטרה, לרכס עם נופים פראיים של אבינ גיר ודולומיט. ניסע בדרך ג'יפים הררית לאורך נהר שוצף עד לנקודת תצפית מעל אגם ציורי שנמצא על גבול אלבניה. משם נרד בדרך הררית בין כפרים נידחים עד לארוחת צהריים מאוחרת אצל משפחה של חברים וותיקים.משם נסיעה קצרה לעיר פודגוריצה לנקות ההחלפה של הג'יפים ונעלה על האוטובוס שלנו לעבר בודווה, העיר הוונציאנית שנמצאת לחופו של הים האדריאטי.  את סיום הטיול נחגוג באחד מן הבארים התוססים של העיר.

יום 8

חזרה ארצה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון שדה התעופה לקראת טיסת בוקר חזרה ארצה.

  • 6 ימי ג'יפים
  • טיסה ישירה לטיבת
  • יום סיור בחורף האדריאטי כולל ביקור בערים הונציאניות קוטור ובודווה
  • ביקור בכפר נייגושי
  • רפטינג בקניון הטרה
  • כלכלה מלאה מצהרים יום 1 ועד בוקר יום 8.
  • • מדריך ישראלי מנוסה ומקצועי מצוות GO ADVENTURE

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
03/10/2020 10/10/2020 רענן קוסוביץ 1,640€ 1,640€

דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסה תל אביב –טיבט וחזרה, כולל מיסים והיטלי דלק.
אוטובוס חדיש, וממוזג ביום הראשון והאחרון
6 ימים בג'יפים לנהיגה עצמית לכל 4 משתתפים + ג'יפ מנהלה ומדריכים
דלק
לינות, 7 לילות במלונות בדרגת תיירות טובה – כפי שנרשם בכל יום.
3 ארוחות ביום כולל ארוחות צהרים בבתי מקומיים, הפסקות קפה תה וצ'ופרים, פיקניקים ומסעדות.
מים ברכבים במהלך הטיול.
מדריך ישראלי מנוסה ומומחה ליעד מצוות GO ADVENTURE
מדריך מקומי דובר אנגלית מהמצוות המקומי שלנו במונטנגרו.
טיפים לנותני השירותים בחו"ל כולל סבלות מזוודות, מדריך מקומי ונהגים.
כל הכניסות והפעילויות הרשומים בתכנית.
רפטינג בנהר טרה.
כניסה לעיר העתיקה בקוטור.

המחיר אינו כולל

ביטוח נסיעות ומטען אישי המתאים לאופי הפעילות.
הוצאות אישיות (שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכד').
תשר לצוות ההדרכה.
כל הוצאה שאינה מופיעה בסעיף "המחיר כולל".

הערות

בטיול ג'יפים למונטנגרו על המטיילים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי כדי שיוכלו לנהוג בג'יפים.
רק נהגים מעל גיל 25 מורשים לנהוג בג'יפ.
GO ADVENTUREלא אחראית לשינויים במסלול במקרה של שינויים בלוח הטיסות. לא יהיה זיכוי כספי על ארוחות שלא מומשו בפועל או על שינויים במסלול כתוצאה משינויים ואיחורים בלוח הטיסות.
התוכנית ועלותה מתבססת על מחירי הטיסות ומיסי הנמל כפי שקיבלנו מחברות התעופה נכון ליום ההצעה. במידה שיהיו שינויים בעלות הטיסה בזמן ההזמנה יחולו שינויים אלו על המטיילים.
הטיול למונטנגרו הינו טיול לעומק השטח, ייתכנו שינויים במסלול ובלוחות הזמנים כתוצאה ממזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תנאי דרך או לפי החלטת המדריך בשטח לטובת המטיילים והתנהלות הטיול.
הג'יפים המשמשים את טיולי השטח בארצות השונות נשכרים מחברות השכרה מקומיות, ומבוטחים ע"י חברות ביטוח מקומיות. כמקובל בכל העולם חוזה השכירות ייחתם ישירות בין המטיילים לבין חברת ההשכרה המקומית
על הנהגים בטיול חלה חובה לנהוג לפי חוקי הנהיגה במונטנגרו ולפי הוראות המדריך בשטח. במידה שמטייל/ת לא יפעלו לפי נהלים אלו, GO ADVENTURE שומרת לעצמה את הזכות למנוע ממטייל/ת לנהוג את הרכב במהלך הטיול.
בטיול ג'יפים למונטנגרו, ביטוח הרכב אינו מכסה נזקים לשמשות, צמיגים ומרכב תחתון.
אהבתם את הטיול? נהדר! צרו אתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טיול ג'יפים במקדוניה

מקדוניה, מדינה יפהפייה שרק ישראלים מעטים מכירים, נמצאת ממש מעבר הפינה – בלב הבלקן. האירופאים מגיעים לנפוש […]

החוויה הקרפטית

אקו ADVENTURE יחד עם צוות we:Ride בקרפטים הרומניים weRide Magazine – מגזין אופניים weRide, החוויה הקרפטית- צוות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.